Czy kremowy śluz może być oznaką ciąży?

Pytanie do ginekologa Mam już jedną córeczke, z mężem staramy się o drugie dziecko, w 16dc zauważyłam u siebie śluz z klaczami krwi, teraz jest 22dc i śluz jest kremowy, czy to może być o oznaka ciazy

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie można potwierdzić ciąży na podstawie śluzu. Bardziej wiarygodne są wyniki testów ciążowych, które można wykonać nawet po kilku dniach od zapłodnienia.