Czy krew na papierze u osoby stosującej korek analny jest groźne?

Mam pytanie dość niefortunnie używaliśmy korka analnego żelowego chwila nieuwagi i znalazł się cały w odbycie po kilku nieudanych próbach chwycenia go w palce udało się w końcu wyprzeć go razem z kałem. Problem w tym że pojawiło się krwawienie przy próbie wyciągnięcia palcami i teraz gdy już go tam nie ma podczas podcierania po zrobieniu kupy też na papierze jest krew w nieznacznych ilościach. Na bieliźnie nie ma. Czy to coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia błony śluzowej i to ona krwawi. Przy każdym wypróżnieniu pewnie dochodzi do kolejnego podrażniena tego miejsca i dlatego widać ślady krwi. Jeśli objawy by się nasilały, należy udać się do lekarza. Jeśli nie, nie sądzę, aby stanowiło to powód do niepokoju.