Czy krew podczas wydalania to coś poważnego?

Witam, Czy krew podczas wydalania to coś poważnego? Zdarzało mi się to na drugi dzień po jakiejś zakrapianej imprezie. Lecz krew była tylko przy pierwszym wypróżnieniu. Ostatnio po wypiciu 2 piw, po południu dnia następnego stolec był bardzo często (ok. 4 razy) i za każdym razem był z krwią. Przed i po wypróżnieniu towarzyszy mi ból brzucha ale to miałem odkąd pamiętam, lecz wcześniej ból ustępował niedługo po wypróżnieniu.

Milena Lubowicz

Tak, jest to powód do niepokoju. Przyczyną mogą być hemoroidy, ale i poważniejsze choroby jelita. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, on pokieruje dalszą diagnostyką.
Pozdrawiam