Czy krew w kale może być zaraźliwa?

Witam, jakieś 2 miesiące temu moja dziewczyna zauważyła krew w kale, poza tym żadnych innych objawów, krwawienie nie było regularne a jak już to tylko rano, poszła do lekarza, który stwierdził hemoroidy, potem inny lekarz po kolonoskopi bodajże stwierdził jakąś szczelinę, i powoli ustały same objawy, dziś rano u siebie zauważyłem tak samo krew w kale, i tu moje pytanie brzmi czy wyżej wymienionymi da się zarazić, a jak nie to co może dawać takie objawy jak krwawienie z rana i być zaraźliwe?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, hemoroidy i szczelina odbytu nie są chorobami zaraźliwymi, najprawdopodobniej niezależnie doszło do wystąpienia objawów, hemoroidy okresowo mogą występować nawet u 1/3 dorosłych.