Czy krew w kale może oznaczać przetokę torbieli do odbytu?

Dzień dobry, Mam 32 lata. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem torbieli włosowej. Do tej pory objawiało się to niewielkim ropniem który pęka i wydziela się z niego ropa z krwią (dwukrotnie byłem u chirurga na czyszczeniu). Wczoraj podczas oddawania stolca zauważyłem krew w kale. Dziś się to powtórzyło. Czy to może być przetoka torbieli do odbytu? Dodam jeszcze ze wczoraj przed oddawaniem stolca czułem że w okolicy torbiela coś mi pękło ale nic się z niego nie wydobyło. Dodam że czasem mam parcie na ubikację w szczególności gdy wypiję kawę z mlekiem to w przeciągu 15 min muszę oddać kał. Proszę o poradę. Dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego są żylaki odbytu. Sugeruję udać się do chirurga ogólnego w celu zbadania i ewentualnie poszerzenia diagnostyki.