Czy krople do oczu zawsze należy podawać do obu oczu?

1) Które krople do oczu przyjmować pierwsze, kiedy przepisane są dwa różne leki - krople nawilżające, a drugie na zaćmę/jaskrę/nadciśnienie w gałce ocznej - i dlaczego? 2) Czy krople do oczu zawsze należy podawać do obu oczu? Kiedy i w jakich przypadkach tak robimy, a kiedy podajemy tylko do jednego oka? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, Farmaceutka

Krople nawilżające podajemy w ciągu dnia,zawsze do obu oczu.. Nie powinno się ich mieszać z lekami silnie działającymi jak np. leki na jaskrę,,ponieważ są one wtedy wypłukiwane. Prostaglandyny z reguły podajemy 1x na noc, u pacjentów pracujących w dzień, u stróża nocnego na odwrót. Pozdrawiam