Czy krosteczki na stopach mogą być spowodowane grzybicą?

Witam! Jestem nastolatką. Ostatnio zaniepokoiły mnie pewne zmiany na moich ,do tej pory ładnych stopach. Mam na stopach pęcherzyki, białe, niepękające. Strasznie mnie swędzą całe stopy, a szczególnie palce u stóp. Zaczęło się od pojawiania się takich malutkich kropek na palcach u rąk i troszkę u stóp. Następnie zauważyłam, że robią mi się w miejsce kropek u stóp (na dłoniach zniknęły) takie jakby wypustki. Potem któregoś dnia po wieczornym prysznicu (wtedy zużyłam sporo mydła, bo długo się kąpałam) odkryłam, że mam szczególnie na dużym palcu takie właśnie małe pęcherzyki z taką jakby wodą. Przez te pęcherzyki skóra mi się łuszczy na stopach, a dokładniej na palcach, a całe palce są zaczerwienione. Ta infekcja jest dziwna, raz mam tych krostek dużo, a raz prawie ich nie widać. Na początku myślałam, że to przez mydło, ale teraz sama nie wiem. Co mam robić? Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą stóp lub też wyprysk alergiczny.
Grzybicy stóp sprzyja korzystanie z basenów lub publicznych pryszniców, słabe osuszanie stóp, nadmierna potliwość stóp i ewentualnie osłabienie odporności organizmu.

Aby rozpoznać dokładną przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualne badanie mikrobiologiczne.

Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Konieczna jest konsultacja dermatologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl