Czy krostki i pryszcze na piersiach są groźne? Jak je usunąć?

Od 2-3 miesięcy mam na piersiach małe krostki. Próbowałam je wyciskać, ale to nic nie dało. Robił się tylko czerwone. Bardzo wolną się goją. Ciągle pojawiają się nowe... Bardzo nieładnie to wygląda dlatego chciałabym się dowiedzieć jak je usunąć. Mam 15 lat. Rozmawiałam z moją mamą. Nie chce ze mną iść do dermatologa, gdyż mówi że są to problemy skórne związane z dojrzewaniem i nic na to się nie da poradzić. Ale to strasznie wygląda. Tych krostek jest coraz więcej. Ostatnio nawet zaczęły pojawiać się na plecach. Ale to te na piersiach są najgorsze. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,

Krostki/wypryski faktycznie mogą mieć związek z dojrzewaniem. Niemniej nie oznacza to, że nie wymagają zastosowania leczenia! Wyciskanie absolutnie odradzam - to się tyczy także innych części ciała jak np. twarz, gdyż powoduje to zaostrzenie stanu zapalnego i rozsiew bakterii. Mogą też pozostać blizny!
Najlepiej faktycznie skorzystać z pomocy dermatologa, który zaleci kremy lub lotiony odpowiednie do problemu. Jeżeli mama nadal nie będzie chciała z Tobą pójść myślę, że możesz spokojnie wybrać się sama - nie potrzeba skierowania, wystarczy umówić się telefonicznie w przychodni.

Pozdrawiam serdecznie