Czy krótka pępowina szkodzi zdrowiu dziecka?

Witam! Ja urodziłam się z krótką pępowiną. Jestem niesłysząca od urodzenia. Czy krótka pępowina szkodzi zdrowiu dziecka??? Co może być przyczyną krótkiej pępowiny? Proszę o odpowiedź

Szanowna Pani, krótka pępowina nie ma wpływu na wystąpienie głuchoty u dziecka, jednakże może ograniczać ruchy płodu i zwiększać ryzyko odklejenia łożyska