Czy krwawienie i ból podbrzusza oznaczają ciążę?

Dzień Dobry!
Mam 18 lat i od roku, może mniej, biorę tabletki antykoncepcyjne. Najpierw brałam Y***, ale zmieniałam je na Y***, ponieważ miałam dziwne krwawienia. Od około 4 miesięcy biorę Y***, było wszystko ok aż do tego opakowania, w połowie blistra dostałam tak jak by okres, już trwa około tydzień. Czasem występują lekkie bóle, takie jak przy miesiączce i dość duże krwawienie.
Byłam dzisiaj u ginekologa, przepisała mi nowe tabletki, zaleciła USG i badania hormonalne, powiedziała, że zajście w ciążę jest mało prawdopodobne.
Aha i nie wspomniałam o tym, że się odchudzałam i to też może być tego przyczyną. Kochałam się przed tym krwawieniem i przed dietą. Dopiero na początku diety wystąpiło krwawienie. Ginekolog powiedziała, że macica jest mała, ale już byłam w takim szoku, że o nic nie dopytałam i wyszłam.
Strasznie się boję, nie chcę być w ciąży..:(
Pomóżcie, dodam, że na wkładce jest ciemna krew, a gdy się podcieram, jest czerwona krew..:(

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności powinnaś stosować się do zaleceń ginekologa prowadzącego. Tym bardziej, że objawy, które podajesz, rzeczywiście mogą wskazywać na zaburzenia hormonalne.
Sugerowałabym wykonanie zleconych badań, wtedy będzie można postawić ostateczną diagnozę.
Jeśli chodzi o wkładkę, to kolor krwi jest jak najbardziej prawidłowy. Ciemna krew na wkładce świadczy o jej utlenowaniu, czyli naturalnym rozkładzie krwi pod wpływem powietrza.
Pozdrawiam