Czy krwawienie może oznaczać poronienie?

Witam. Test wyszedł pozytywny. Ale około po 12 dniach od spodziewanej miesiączki wystąpiło plamienie nie bolesne. Popołudniu lekkie brązowe plamienie na noc miałam tampona, rano był cały w krwi i w ciągu Dnia lekkie plamienie w druga noc podobnie lekkie plamienie i w dzień trzeci coraz mniejsze plamienie. Co to może oznaczać ? To może być poronienie ? Bez bólu brzucha? Dzwoniłam do lekarza ale udzielił mi informacji ze to poronienie i nie muszę jechac na pogotowie. Mieszkam w Szwecji. Tutaj ciąża zaczyna się od 3 miesiąca. A nie od 6 tygodnia jak moja.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Niestety ale to może być prawdą - bezbolesne krwawienie w tak wczesnej ciąży może oznaczać poronienie. Jeżeli krwawienie nie ustąpi lub zaobserwuje Pani jakiekolwiek niepokojące objawy należy udać się do lekarza.