Czy krwawienie po badaniu USG jest groźne?

Niedawno pisałam do Państwa, opisując sytuację z bardzo małym pęcherzykiem ciążowym pod koniec 7 tygodnia ciąży. Moja sytuacja się zmieniła. Udałam się do innego lekarza, który wykonał USG dopochwowe i stwierdził, że widać zarodek i akcję serca.
Niestety, po badaniu przez całą noc bolał mnie brzuch i miałam krwawienie. Przeleżałam więc cały dzień i krwawienie ustało. Czy takie badanie i krwawienie może zagrozić ciąży i dziecku? Kolejną kontrolną wizytę mam za 2 tygodnie. Na pewno poinformuję o tym lekarza.
Czy mam nie zgadzać się na dopochwowe badanie USG?
Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Krwawienie z pewnością nie było wywołane badaniem sondą przezpochwową. Pojawiłoby się najpewniej również, gdyby nie udała się Pani na badanie. Nie tylko nie powinna Pani odmawiać badania USG, ale należałoby wręcz udać się do lekarza, w celu wykonania USG jak najszybciej.
Krwawienie z dróg rodnych we wczesnej ciąży, w połączeniu z silnymi bólami w podbrzuszu o charakterze skurczowym, stanowi poważne zagrożenie poronieniem. Należy sprawdzić, czy z ciążą wszystko jest w porządku. Radzę więc przyspieszyć wizytę i mocno się oszczędzać.
Pozdrawiam serdecznie!