Czy krwawienie po stosunku może sugerować ciążę?

Błagam! Pomóżcie mi! 2 dni temu kochałam się z chłopakiem, skończył we mnie. 2 godziny po stosunku dostałam miesiączki, a powinnam dostać dopiero pod koniec miesiąca. Jest możliwość, żebym zaszła w ciążę? Błagam, pomóżcie mi. :((

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie w połowie cyklu może być spowodowane owulacją. Trwa ono zazwyczaj 1-2 dni a następnie ustępuje. Krwawienie po stosunku może być objawem nadżerki szyjki macicy.
Dlatego trudno określić czy jest to miesiączka czy też krwawienie innego pochodzenia. Istnieje w takim przypadku możliwość zajścia w ciążę.

Po około 10-14 dni od stosunku należy wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam