Czy krwawienie podczas 7-dniowej przerwy jest traktowane jako okres?

Witam. Mam pytanie po 7 dniowej przerwie zapomnialam wziasc tabletki lecz na drugi dzien wzielam dwie na raz, kochalam sie z chlopakiem tego 8 dnia ale nie doszlo do wytrysku wczesniejsze opakowanie bralam reguralnie. w 7 dniowej przerwie krwawienie wystapilo normalnie. Czy jest taka szansa ze zaszlam w ciaże ? i czy te krwawienie w przerwie jest traktowane jako okres ? z góry DZIĘKUJE

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli pominięto tabletkę w pierwszym tygodniu należy przyjąć ją od razu po przypomnieniu, nawet jeżeli 2 jednocześnie i przez 7 dni stosować dodatkową mechaniczną antykoncepcję. jeżeli 7 dni przed pominięciem tabletki doszło do stosunku płciowego należy mieć na uwadze możliwość ciąży. Proponuję oznaczyć poziom beta- hcg i koniecznie udać się do lekarza ginekologa.