Czy krwawienie podczas stosunku oraz bóle podbrzusza są oznakami ciąży?

Witam serdecznie :) Ostatni okres miałam 8 lutego (mam regularnie co 27 dni) od tygodnia, tylko wieczorem boli mnie dość mocno podbrzusze (nigdy nie odczuwałam przedmiesiączkowych bóli), poza tym mam obrzmiałe i bolące piersi. W tym czasie współżyłam z partnerem 4 razy(bez z zabezpieczenia) i za każdym razem zaraz po stosunku dość mocno krwawiłam. Krwawienie ustępowało po godzinie. Wcześniej nie miałam takich objawów. Czy to mogą być objawy ciąży? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W przypadku odbycia stosunku bez zabezpieczenia występuje ryzyko ciąży. Aby ją wykluczyć należy wykonać test ciążowy dostępny w aptekach. Opisane objawy, czyli krwawienie podczas oraz po stosunku a także bóle podbrzusza mogą świadczyć o nadżerce. Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa w celu diagnostyki problemu. Nieleczona nadżerka może prowadzić do powstania złośliwej zmiany nowotworowej.