Czy krwawienie wewnątrzczaszkowe u niemowlaka będzie miało wpływ na rozwój?

Witam, miałam niedawno przebyta toxoplazmoze kiedy została ona u mnie wykryta byłam w 3 miesiącu ciąży . Dostałam leki ( rovamecyne, czy jakoś tak) . Nikt mnie nie poinformował że te leki mogą zaszkodzić dla płodu . Dziecko urodziło się o czasie przez CC . W szpitalu przez trzy dni naświetlania bo żółtaczka była na poziomie 15 później z dnia na dzień malała jednk utrzymywała się do 2 miesiąca życia dodam że był karmiony piersią . W szpitalu dziecko miało USG główki i wtedy dr. Wyjaśniła mi że bylo małe krwawienie wewnątrz mózgowe . Bardzo mnie zastanawia to czy to krwawienie miało lub będzie miało jakiś wpływ na rozwój dziecka czy to poprostu bylo i nie ma i nie będzie miało żadnego wpływu na zdrowie mego dziecka? Rozumiem że toxoplazmoza mogła to zrobić , dziecko ma nabyta toxoplazmozę . Czy na coś szczególnego powinnam zwracać uwagę? Teraz mój syn ma 18 m-cy i niic nie budzi zastrzeżeń . Byliśmy pod kontrolą lekarza chorób zakaźnych , badanie dna oka ok , wątroba niepowiększona. Bilirubina była na poziomie 10 przez dwa miesiące i malała teraz nie ma śladu po bilirubinie . Poradnia chorób zakaźnych już za nami . Pani dr stwierdziła że wszystko jest w porządku i nie potrzeba więcej kontroli.

Nie podaje Pani którego stopnia było krwawienie, I i II stopień najczęściej nie mają wpływu. Warto być w stałym kontakcie z fizjoterapeutą i stymulować rozwój choćby ze względu na toksoplazmozę.