Czy krwawienie z nosa może mieć związek z wyłyżeczkowaniem macicy?

Dzień dobry. Mam 24 lata. W lutym br. miałam zabieg łyżeczkowania jamy macicy po obumarłej ciąży. Po zabiegu nie czułam się zbyt dobrze, miałam zaburzenia widzenia, czasami ból w okolicy serca, bóle głowy i co mnie również zmartwiło - 3 dni po zabiegu krwawienie z nosa, co u mnie jeszcze nigdy nie występowało. Po ok. miesiącu krwawienie z nosa znów się powtórzyło, tylko tym razem krew również ściekała mi do gardła i wyglądało to jakby takie błonki się urwały.

Krew z nosa dosyć często występuje. Teraz, w ciągu dwóch tyg. krwawnienie mam razem z krwawieniem do gardła. Boję się, bo nie wiem co się dzieje. Dodam, że nie byłam z tym jeszcze u lekarza, ale w najbliższym czasie się wybiorę. Proszę mi powiedzieć co oznacza to krwawienie? Nie jest ono bardzo obfite. Czy to ma jakiś związek z ciążą albo zabiegiem, bo to wszystko własnie zaczęło sie od łyżeczkowania? Jakie badania powinnam wykonać, aby poznać przyczynę? Z góry bardzo dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Aby ustalic przyczynę krwawień z nosa niezbędne jest wykonanie badań układu krzepnięcia, morfologii, pomiaru ciśnienia  tętniczego oraz konsultacji laryngologicznej. Najlepiej udać się do swojego lekarza rodzinnego, który zaplanuje i pokieruje diagnostyką.