Czy krwawienie z odbytu może oznaczać nowotwór?

witam krwawie juz poltora roku z odbytu,wyprozniam sie do 3-5 razy dziennie,biegunki ,leczylam sie na hemoroidy ale dalej krwawie bardzo sie boje ze to cos zlego ale nie umiem sie przelamac na kolonoskopie mimo tego ze dostalam skierowanie ,czy po tak dlugim czasie krwawienia moze sie okazac ze to rak ? jestem spanikowana i nie wiem co robic lekarz stwierdzil guzki krwawnicze w srodku ale dal mi skierowanie na badanie

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę udać się na badanie kolonoskopowe. Im dłużej Pani zwleka, tym bardziej się Pani martwi, a może nie ma ku temu powodu. Najlepiej jak najszybciej zdiagnozować Pani dolegliwości i rozpocząć właściwe leczenie. Jeśli nie było u Pani w rodzinie raka jelita grubego, rak w tak młodym wieku jest bardzo mało prawdopodobny. Badanie kolonoskopowe można również wykonać prywatnie w znieczuleniu. Proszę poszukać takich opcji w Pani miejscu zamieszkania.