Czy krwawienie z odstawienia występuje, gdy kobieta zajdzie w ciążę?

Witam. Mam takie pytanie. Krwawienie z odstawienia jest wywołane sztucznie, prawda? Więc jeśli doszłoby do zajścia w ciążę w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych, to czy krwawienie ustąpiłoby, tak jak podczas normalnego okresu czy byłoby sztucznie wywoływane nadal? Od dłuższego czasu zastanawia mnie to, czy krwawienie przestałoby występować w momencie ewentualnego zapłodnienia czy występowałoby nadal, aż do któregoś miesiąca ciąży. Proszę o dokładną odpowiedź. Z góry dziękuję. ;)

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli podczas stosowania tabletek dochodzi do zapłodnienia, to hormony produkowane przez jajnik/łożysko zwykle blokują występowanie krwawienia. Nie jest to jednak reguła 100% pewna i krwawienie nie wyklucza ciąży.