Czy krwawienie z sutka miało związek z poronieniem?

Witam,

mam 22 lata. Byłam w 13 tyg. ciąży kiedy dowiedziałam się, że ciąża obumarła;(miałam zabieg czyszczący). Kiedy byłam w 10-11 tyg. podczas kąpieli poleciało mi z lewego sutka kilka kropelek krwi. Była to jednorazowa sytuacja, więc nie mówiłam nic o tym lekarzowi, ale teraz tak się zastanawiam, czy to mogło mieć jakiś związek? Obecnie nic mnie nie boli, nie wyczuwam też żadnych guzków w piersi. Nie wiem co mam robić. Do lekarza idę dopiero za tydzień. Moja prababcia miała raka piersi, a babcia raka macicy - czy mi też to grozi? Czy możliwe jest, że jedno nie miało z drugim nic wspólnego?

Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie,
Trudno w tej chwili wnioskować czy był spowodowany wyciek z piersi, który pani zaobserwowała. W trakcie ciąży dochodzi do zmian hormonalnych i wyciek z piersi może się pojawić, zazwyczaj jednak ma on barwę przezroczystą lub mleczną.
Pojawienie się krwi w wydzielinie z piersi czasami jest przejawem łagodnego guza piersi, zwanego brodawczakiem. Jednakże w takiej sytuacji wyciek krwistej treści nie jest jednorazowy tylko powtarza się.
Myślę, że najrozsądniejszym wyjściem będzie udanie się do lekarza ginekologa, który zbada Panią i zrobi badanie USG piersi. Zapewne będzie konieczne omówienia zasad profilaktyki, gdyż jeżeli u Pani w rodzinie były zachorowania na raka piersi, jest Pani w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na ten nowotwór.

Pozdrawiam serdecznie