Czy krwiak i odklejona kosmówka zagrażają ciąży?

Jestem kobietą, mam 20 lat, jest to moja druga ciąża. 23 czerwca przestałam karmić moje pierwsze dziecko. Pierwsza miesiączka pojawiła się 1 kwietnia i trwała 6 dni. Następne krwawienie wystąpiło 16 i 27 czerwca i 2 lipca trwało 3 dni. Od 2 tygodni boli mnie brzuch, jestem osłabiona i ciężko momentami się oddycha. 3 lipca pojechałam do ginekologa, doktor powiedział że to 8 tydzień ciąży, badanie usg wykazało że jest mały krwiak i mam odklejoną kosmówke. Przez tydzień czasu mam leżeć, leki które przyjmuje to kwas foliowy 1 tabl. na dzień i duphaston 2 razy dziennie i nospe. Staram się nie brać nospy ale brzuch nadal mnie boli. Nadal mam nadżerke. Bardzo proszę o szczerą i rozszerzoną odpowiedź.

Jeżeli w badaniu USG lekarz zaoberwował istnienie krwiaka odklejającego błony płodowe, to znaczy, że jest Pani zagrożona poronieniem, a więc może dojśc do utraty ciąży. W tak wczesnym okresie jej trwania jak 8 tydzień lekarz nie ma zbyt dużych możliwości, by zapobiec poronieniu. Jedyną możliwością pomocy pacjentce i jej dziecku są zalecenia jakie Pani otrzymała. Wskazane jest leżenie i środki działające rozkurczowo, takie jak No-spa. Ma to zapobiec czynności skurczowej macicy i powiększaniu się krwiaka, a co za tym idzie utracie ciąży. Bardzo ważne jest komfort psychiczny, gdyż stres może wyzwolić aktywność skurczową macicy. Proszę być dobrej myśli. Przy niewielkich krwiakach dochodzi czasem do ich wchłonięcia lub przerośniecia tkanką łączną i ciąża może zakończyć się urodzeniem zdrowego dziecka. Nadżerka, czyli ektopia szyjki macicy, to jedynie ognisko nabłonka, który z kanału szyjki macicy przemieścił się na jej tarczę, czyli część szyjki widoczną w badaniu ginekologicznym po założeniu wziernika. Ne ma ona wpływu na Pani ciążę. Pozdrawiam.