Czy krwiak powstaje zaraz po uderzeniu, a dopiero po jakimś czasie daje objawy?

19.12.2015 doznałam urazu głowy z niewielkim przecięciem. Po 5 dniach pojawiło się uczucie ucisku na czubku głowy. RTG bez zmian. W kolejnych dniach doszły nudności, zawroty głowy. Po 11 dniach od urazu było wykonane TK głowy bez zmian. Obecnie uczucie ucisku znacznie słabsze, zawroty głowy dalej się utrzymują i pojawiły się niewielkie bóle głowy. Czy po badaniu TK mógł powstać krwiak przewlekły. Czy krwiak powstaje zaraz po uderzeniu a dopiero po jakimś czasie daje objawy?

Piotr Jurczyk

Witam. Owszem, krwiak może powstać pewien czas po urazie, natomiast byłby już widoczny w TK 11 dni po urazie. Takie przewlekłe krwawienia o malej dynamice sa bardziej charakterystyczne dla ludzi w podeszłym wieku, szczególnie stosujących leki przeciwzakrzepowe. Pozdrawiam.