Czy krwiaki mózgu po ciężkim porodzie mogą go uszkodzić, nawet jeżeli się wchłonęły?

Czy krwiaki mózgu po ciężkim porodzie mogą go (mózg) uszkodzić nawet jeżeli się wchłoneły? Czy po takim urodzeniu i niskiej punktacji apgar mogą wystąpić jakieś neurologiczne komplikacje, nawet jeżeli nie było ani udaru niedokrwiennego, ani wylewu krwi do mózgu?

Milena Lubowicz

Oczywiście nie można wykluczyć neurologicznych powikłań, na pewno dziecko pozostanie pod opieką neurologa i być może będzie konieczna rehabilitacja. Proszę nie martwić się na zapas i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Pozdrawiam

Trzeba na bieżąco kontrolować stan zdrowia dziecka i obserwować jego rozwój, w razie jakichkolwiek wątpliwości koniecznie być pod kontrolą specjalistów - neurologa dziecięcego, fizjoterapeuty czy logopedy. W razie wątpliwości proszę koniecznie udać się do pediatry