Czy krwiaki w jamie brzusznej mogą się wchłonąć?

Dzień Dobry Mam kilka wewnętrznych krwiaków w jamie brzusznej z powodu krwotoku po operacji. Wyniki krwi poprawiają się, a wskaźnik CRP po operacji 12,5 po kilku dniach obniżył się do 11,3. Pytania brzmią: Jakie są szanse wchłonięcia krwiaków? Jak mogę sam ten proces wspierać? (Zioła, ćwiczenia, suplementy) Jak długo trwa taki proces? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Większość pooperacyjnych wylewów do tkanek miękkich i krwiaków wchłania się samoistnie w ciągu kilkunastu tygodni ale mogą być inne, niekorzystne mechanizmy przemiany krwiaka (na przykład zropienie czy kalcyfikacja), więc proces ten powinno się monitorować badaniami.