Czy krztusiec ma wpływ na rozwój płodu?

W zwiazku z trwajacym ponad miesiac kaszlem zlecono badania na krztusiec wynik: igg watpliwe (dolna granica) iga dodatnie ( obecne od 11 wynik:16.5). Nie wystepowala goraczka jedynie napadowy kaszel, lekki katar i lzawienie oczu. Aktualnie napady o mniejszej sile i sporadyczne. Jestem w 9tc. Czy krztusiec ma wplyw na rozwoj plodu ? Do tej pory nie bralam leków z tym związanych jedynie w początkowej fazie syrop bezpieczny w ciazy na kaszel.

Choroba nie przenosi się na płód ani nie wywołuje wad wrodzonych.

Dorośli szczepieni w dzieciństwie zwykle chorują łagodnie, zatem Pani stan zdrowia także nie powinien negatywnie wpłynąć na dziecko.

pozdrawiam