Czy krzyk i niepokój u dziecka może wynikać traumą po pobycie w szpitalu?

Witam. Mam problem z moją 12 miesięczna córką. Jesteśmy po pobycie w szpitalu. Po powrocie moje dziecko zmieniło się nie do Poznania. Nie wiem co jest przyczyną. Krzyczy niemozliwie o nie wiadomo co. Płacze,wykreca się i ciężko ja uspokoić. Nie wiem co mam robić. Aż mnie to przeraża bo nie chce żeby zrobiła sobie krzywdę tym wrzaskiem. Do tej pory wszyscy mówili że mam przegrzeczne dziecko. Może to jakaś trauma po szpitalu. Proszę o radę..

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać jak najbardziej na objawy urazowe, występujące u Pani Córeczki, bo zostało naruszone poczucie bezpieczeństwa (hospitalizacja i brak Mamy).

Zachęcałabym Panią do kontrolnego skonsultowania objawu z pediatrą prowadzącym Pani Dziecko.

Życzę Pani i Córeczce wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

pisze Pani, że dziecko przebywało w szpitalu, pewnie był to złożony problem, nie pisze Pani szczegółów, jednak zalecałabym konsultację pediatryczną, ponieważ w taki sposób dziecko może reagować na ból, może mieć problemy żołądkowo - jelitowe, np. spowodowane silnym stresem lub pochorobowe. Pobyt w szpitalu może negatywnie wpływać na zachowanie dziecka, które może reagować płaczem na określony bodziec skojarzony ze szpitalem, syndrom białego fartucha, może być bardziej lękowe i mieć problemy z zasypianiem - jednak to jest stan przejściowy. Wymagana jest cierpliwość i okazywanie miłości dziecku.

Pozdrawiam serdecznie