Czy któryś z tych leków jest uzależniający?

Witam :) Miałam dziś wizytę u psychiatry, zdiagnozowal u mnie nerwicę lękowa. Zaproponował następujące leczenie: - Elicea 5mg 1/2 tabletki przez 4 dni, następnie 1 tabletka 1 raz dziennie Oraz - pregabalin 75mg 1-4 dzień 1 tabletka wieczorem, następnie 1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem. Otóż mam pytanie, czy moze mi sie cos stac? Czy któryś z leków jest uzależniający? I czy pregabalin jest konieczny? Z góry dziękuję.

Witam! Więcej zaufania do swojego lekarza leczącego - wie co robi. Elicea, czyli Escitalopram jest lekiem p/depresyjnym i p/lękowym z grupy SSRI i nie ma potencjału uzależniającego. Pregabalina jest lekiem p/padaczkowym i p/lękowym i także nie daje uzależnień. Dawki zaproponowane nie są zbyt wysokie. Działania tych leków można się spodziewać po kilku tygodniach ich przyjmowania. Niebagatelną rolę w leczeniu nerwic odgrywa psychoterapia i nie należy o niej zapominać. Zestawienie leków i ich dobór wydają się być dość atrakcyjne - proszę zaufać swojemu lekarzowi. Powodzenia W. Łuczkowski.

To są akuratne pytania do lekarza leczącego? W jaki sposób lekarz, który nie badał Pani, może na nie odpowiedzieć? Medycyna to nauka i sztuka bardziej skomplikowana niż odpowiedzi na pytania
Pozdrawiam.