Czy ktoś może mi pomóc określić kim lub czym ja jestem?

Witam, mam 30 lat, jestem po 2 próbach samob., 1 poważna. Nudzę się strasznie w życiu, nic mnie nie cieszy, niczego nie mogę doprowadzić do końca, czuję, że ludzie się na mnie dziwnie patrzą - wszędzie gdzie się pojawiam, kpią ze mnie, boje się tłumów i skupisk a nade wszystko wystąpień publicznych, jestem bardzo nerwowa, niezmiernie szybko się irytuje kiedy coś jest nie po mojej myśli, moim mottem jest: „albo jesteś moim przyjacielem, albo wrogiem”.

Od zawsze jestem wyalienowana - w dzieciństwie mamusia kochała bardziej siostrę młodszą, tak to odbierałam, teraz mam swoją rodzinę i dziecko, ale ja nie czuję większego sensu istnienia i jestem wściekła, że udało się mnie uratować - totalnie niepotrzebny ktoś, żyję w złych czasach i wymiarze, takie to wszystko prymitywne. Pochylania mnie ostatnio oglądanie filmów i wczuwanie się w nie - tak jakbym w nich grała, była ich częścią.

Ostatnio pojawiło się coś jeszcze - czekam z upragnieniem na chwile kiedy jestem w domu sama, żeby sobie coś zrobić, jestem inna od reszty, mam coś w sobie mistycznego, ostatnio odczuwam jakąś siłę koło mnie, ale jej nie potrafię zauważyć, byłam u psychologa, ale stwierdziłam, że ta pani nie będzie mi mówić jak mam zmieniać życie, bo nie zna realiów. Po wizycie u psychiatry wzięłam wszystkie przepisane leki naraz, nie chcę pomocy, ale pomoże mi jedna sprawa - określenie kim jestem, albo czym - pseudo diagnoza mojego stanu. ona30

Witam!

Diagnozę Pani zaburzeń może postawić lekarz psychiatra wyłącznie podczas bezpośredniej wizyty. Nie można na podstawie krótkiego tekstu jasno określić, kim Pani jest i co się z Panią dzieje.

Nie chce Pani, by psycholog wpływał na Pani życie, bo nie zna całego kontekstu. Jednak to od Pani zależy, czy psycholog pozna Pani sytuację. Od Pani zależy, czy oferowana pomoc pozwoli Pani coś zmienić w życiu. Może Pani spróbować terapii grupowej, jeśli indywidualne wizyty u psychologa Pani nie odpowiadają. Na takich sesjach może Pani wiele uzyskać i dowiedzieć się więcej o sobie.

Praca w grupie może dać Pani szansę poznania nowych ludzi, przekonania się, że nie wszyscy są przeciwko Pani. Będzie Pani miała również szansę poprawić swoje zdolności komunikacyjne oraz rozumienie innych osób. W sprawie diagnozy polecam wizytę u psychiatry w tym konkretnym celu.

Pozdrawiam