Czy kuracja niacyną oraz jodem.zwalcza depresję i nerwicę?

Kobieta, 44 lata Witam, od 10ciu lat leczę się na nerwice i depresje. Ostatnio dużo czytałam o dobroczynnym wpływie niacyny( wit B3) oraz jodu na problemy z psychika. Czy Państwo są zaznajomieni z tym tematem? Gdzie znajdę lekarza, który poprowadzi kurację? Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Mało napisała Pani o sobie.
Jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień?
Czy była/jest Pani w leczeniu psychoterapeutycznym?

Odpowiadając na Pani pytanie, witaminy z grupy B, m. in. B 1 (tiamina) B 2 (ryboflawina), B 3 (niacyna),
B 6 , B 12, kwas foliowy oraz selen i magnez (jak najwięcej "magnezu w magnezie") wspomagają funkcjonowanie poznawcze oraz wpływają na poprawę nastroju.
Niedobory w/w powodują uczucie roztargnienia, zmęczenia, obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, bezsenność, (nawet!) stan prodepresyjny/depresyjny.

Z mojej strony zachęcałabym Panią do rozważenia psychoterapii, co równolegle z suplementacją
(w porozumieniu z lekarzem prowadzącym) byłoby dla Pani komplementarną formą terapii.

Zalecałabym Pani również regularną aktywność fizyczną, która ma dobroczynny wpływ na poprawę dobrostanu.
Jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami abc Zdrowie, że:
Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu..

Mam nadzieję, że (wprawdzie nie wprost) udało mi się odpowiedzieć na Pani pytanie.
Gdyby miała Pani życzenie konsultacji ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z życzeniami dla Pani tylko pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam Panią,
Można przy leczeniu zaburzeń nerwicowych i zaburzeń
depresyjnych
stosować suplementację witaminami,
jednak najpierw należy zbadać czy i jakich witamin potrzebuje
Pani organizm, tzn. należy zrobić badania krwi, które określą
obecność witamin i minerałów w Pani organizmie.
W przeciwnym razie przyjmowanie tych specyfików
może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Stosowanie jodu i niacyny, jeżeli jest niedobór, może wspomóc
leczenie, ale nie rozwiąże problemu.
Przyczyną depresji i zaburzeń nerwicowych są zarówno
czynniki biologiczne jak też, a właściwie przede wszystkim,
czynniki psychologiczne oraz środowiskowe.
Oznacza to, że przyczyna depresji i zaburzeń nerwicowych
leży głębiej, nie tyle w ciele, co w duszy.
Zatem pomocy potrzebuje również Pani dusza.
Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i depresję oraz ich uciążliwe konsekwencje, należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami depresji i zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani
spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl