Czy kwalifikuje się do leczenia tarczycy?

witam , mój wynik tsh to 2,15 lekarz stwierdził niedoczynnośc tarczycy ( dodam ze tylko miałam tsh zrobione reszty mi nie zlecił) przepisał mi letrox 50 . Po dwóch miesiącach zrobiłam kolejne badanie tsh wynik 2,75 dawka leku została podniesiona na letrox 75 . Jaka jest norma która nie kwalifikuje sie na leczenie ? Jaka jest norma starając sie o dziecko ( lekarz mi sie pytał czy chce miec dzieci, ja odp. ze tak jeszcze nie mam dzieci )? Bardzo proszę o pomoc i radę . z góry bardzo dziękuję.

Dzień dobry,

w przypadku starania się o dziecko dbałość o tarczycę powinna być na wysokim poziomie.

Niewielu lekarzy leczy taki poziom tarczycy, natomiast uważam, że w Pani przypadku jest to bardzo dobre rozwiązanie.

TSH przed ciąża/ w jej trakcie nie powinno przekroczyć poziomu 2,5 - stąd warto zadbać o prawidłowy pomiar.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga