Czy kwalifikuje się do zabiegu zmniejszenia żołądka?

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy kwalifikuje się do zabiegu zmniejszenia żołądka na koszt NFZ. Zaznaczam, że mam zwyrodnienie kręgosłupa oraz astmę oskrzelową a mój wskaźnik BMI wynosi 39,45. Dodam też, że stosowałam wszelkiego rodzaju diety oraz ćwiczenia, które skończyły się niepowodzeniem i brakiem jakichkolwiek efektów. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam. BMI>40 jest wskazaniem - u Pani z uwagi na dodatkowe schorzenia jak najbardziej. Kwalifikuje poradnia gastroenterologiczna. Na pytanie który ośrodek wykonuje w/w zabiegi odpowie regionalny oddział NFZ - śmiało można zapytać