Czy kwas foliowy wspomaga zajście w ciążę?

Mam pytanie, staram się z mężem o dziecko, ale nam już od dwóch miesięcy nie wychodzi. Mam pytanie, okres mam 31 grudnia i trwa 7 dni, a wcześniej miałam ok. 27-28 listopada.

Kiedy będę miała dni płodne i czy zażywanie kwasu foliowego może bardziej wpłynąć, abym zaszła w ciążę.

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

22 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
Przyjmowanie kwasu foliowego nie ma wpływu na płodność. Ma zapobiegać występowaniu wad układu nerwowego u dziecka.
Długość podanego cyklu wyniosła 33 dni. Jeśli zawsze ma Pani porównywalną długość cyklu, to prawdopodobnie owulacja wystąpi ok. 15-20 stycznia. Aby jakość nasienia była dobra, najlepiej współżyć co drugi dzień w tym czasie.
Z poważaniem