Czy kwas hialuronowy pomoże na bóle kolan?

Witam od jakiegoś czasu conajmiej od 3lat zmagam się z problemem kolana, w maju miałem 8zastrzykow z kwasem hialuronowym niestety nic to nie pomogło moje kolano jest nadal nie stabilne,puchnie i boli przy lekkim skręcie ruszają mi się całe stawy i jest bardzo uciążliwy ból. Proszę o odpowiedź pozdrawiam.

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam, najczęściej pacjenci odczuwają poprawę już po 2-3 iniekcjach dostawowych. Jeżeli Pan nie zauważył poprawy po 8 iniekcjach, myślę, że dalsze stosowanie tej metody leczniczej nie ma sensu. Objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na kilka przyczyn choroby zwyrodnieniowej - zarówno niespabilności stawu wtórnego do uszkodzenia jednego z więzadeł stawu kolanowego jak i na chorobę o podłożu reumatycznym. Musi się pan skonsultować z lekarzem prowadzącym i pogłęboć diagnostykę o badania obrazowe i biochemiczne
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica

Oddział w Warszawie
Al. Jerozolimskie 56C
tel. + 48 2... Pokaż 02
mail: warszawa@arsestetica.pl

Oddział we Wrocławiu
ul. Powstańców Śląskich 56a/2
tel. + 48 7... Pokaż 993
mail: wroclaw@arsestetica.pl