Czy kwas hialuronowy w tabletkach wystarczy?

Witam, miałam podany Redensity II po 0,5 ml pod lewe i prawe oko. Pod jednym okiem zrobił się trwały obrzęk. Lekarz stwierdził, że kwas się "otorbielił" i podał 1,5 miesiąca później małą ilość hialuronidazy. Obrzęk się zmniejszył o jakieś 50 %, niestety tuż pod nim zrobił się dół. Jakie powinno być dalsze postępowanie? Jak pozbyć się 50 % kwasu, który pozostał oraz jak usunąć dół, czym go wypełnić? Czy kwas hialuronowy w tabletkach wystarczy? Osocze? Tłuszcz własny? Bardzo proszę o pomoc.

Doradzałabym całkowite usunięcie pozostałego kwasu hialuronowego, odczekanie kilku tygodni a następnie ponowne wypełnienie kwasem hialuronowym, ale w dokładnie przemyślanej okolicy (unikanie lokalizacji zbyt blisko brzegu oczodołu). Pomimo opisanego niepowodzenia w leczeniu, kwas hialuronowy pozostaje najbezpieczniejszą i najprostszą metodą wypełniania tkanek. Tabletki zdecydowanie nie wystarczą. Połączenie przeszczepu tłuszczu i osocza bogatopłytkowego zdecydowanie poprawia wygląd skóry w okolicy oczu, jest jednak nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem - najlepiej proszę się udać do lekarza (chirurga) doświadczonego w obu procedurach, on będzie Pani w stanie doradzić które wyjście jest w tym przypadku lepsze.

Postępowanie musi określić lekarz wykonujący zabieg, my po opisie w internecie skóry nei widzimy więc może się Pani i powinna udac do lekarza wykonującego zabieg na kontrolę, można również skonsultowac się równiez u innego lekarza medycyny estetycznejj.