Czy kwas salicylowy jest groźny dla ciąży?

Jestem w 16 tygodniu ciąży. Właśnie odkryłam, że w składzie toniku, którego używam do pielęgnacji twarzy jest kwas salicylowy. Zużyłam już 1/3 produktu. Czy to mogło zaszkodzić dziecku?

Dzień dobry, stosowanie kwasu salicylowego w ciąży nie jest zalecane. W toniku, który Pani stosuje ilości kwasu salicylowego są zapewne nie wielkie i jego szkodliwy wpływ na płód zapewne jest nie wielki, jeśli w ogóle jest jaki kolwiek, nie mniej jednak ze względów bezpieczeństwa nie ma badań potwierdzających szkodliwości danych składników u kobiet w ciąży czy też karmiących także 100% pewności nie możemy mieć w tej sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie