Czy kwas soku z kapusty nie wpływa niekorzystnie na żołądek?

Witam. Mam pytanie z zakresu dietetyki, tak mi się wydaje. Mianowicie uwielbiam sok z kiszonej kapusty. Wiem, że ma wiele cennych właściwości. Ale czy nie niszczy żołądka czy jelit? Pytam ponieważ, ten który kupuję jest bardzo mocny, prawie jak ocet, który też uwielbiam. Czy kwas soku z kapusty nie wpływa niekorzystnie na żołądek? Zdarzyło mi się wypić sok na pusty żołądek, z reguły powodowało to bóle. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku, gdy występują niepokojące dolegliwości po spożyciu soku z kapusty to należy zaprzestać jego spożywania lub wyraźnie ograniczyć ilość. W razie nasilenia dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza.

Witam serdecznie,

Ogólnie rzecz biorąc sok z kapusty nie jest szkodliwy a wręcz przeciwnie tak jak Pani wspomina ma wiele cennych właściwości. Jednak nie każdy może go pić, ze względu na indywidualne przeciwwskazania. Nie polecam osobom z chorobami wrzodowymi oraz wrażliwym żołądku. Jeżeli występują u Pana bóle po wypiciu danego soku proszę go ograniczyć a jeżeli dolegliwości nie ustaną proszę wyeliminować i udać się na konsultację lekarską.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk