Czy l-karnityna wpływa na odchudzanie?

WITAM MAM PYTANIE ,WAZE 80 KG PRZY WZROSCI 163 JEST TA WAGA BARDZO UCIAZLIWA SZUKAM SPOSOBU NA SCHUDNIECIE ,PROBOWALAM THERMO LINE FORTE ALE BYLY DLA MNIE ZA MOCNE ZA DUZO KOFEINY I MIALAM STRASZNE KOŁATANI SRCA ,PROOSZE O POMOC CZY ZWYKŁA L-KARNITYNA MI POMOZE CZY SA JAKIES TABLTKI NIE MAJACE NEGATYWNEGO WPŁYWU NA ŻOŁADEK Z L-KARNITYNA.POZDRAWIAM .SYLWIA

Witam serdecznie,

Nie inwestowałabym na Pani miejscu w suplementy diety, a skupiłabym się na zdrowej i pełnowartościowej diecie oraz aktywności fizycznej. Wchłanialność suplementów jest często bardzo niska a działanie opiera się na efekcie placebo.
Zacznie Pani silnej motywacji, postawieniu sobie celu i uporządkowaniu wiedzy na temat prawidłowego odżywania.
Wybierze się Pani na ,,zdrowe zakupy'' i uporządkuje produkty w lodówce.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny, indywidualny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
Jeżeli jednak chodzi o podstawowe zasady żywienia to posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h)
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania(max do 1h po przebudzeniu). W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem.

Zachęcam także do aktywności fizycznej(chociażby basen, długie spacery), która stanowi około 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne oraz schodzenie jakim jest zapalenie błony śluzowej żołądka. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

L-karnityna nie wspomaga odchudzania. Prosze nie szukać magicznych suplementów diety, b one nic nie pomogą. Żeby schudnąć trzeba wprowadzić aktywność fizyczną i zmienić swoje nawyki żywieniowe.