Czy łagodna infekcja może zagrozić ciąży?

Witam,
mam pytanie i mam nadzieję, że tylko przesadzam, ale moja historia powoduje u mnie niepokój. 3 miesiące temu straciłam ciąże (8 tydzień ciąży - ciąża obumarła). Obecnie jestem po raz drugi w ciąży, co jest dla mnie największym szczęściem!
Obecnie to 6 tydzień, 1,5 tygodnia temu byłam u lekarza, stwierdził, że pęcherzyk ma 4,6 mm i jeszcze nic mi nie może powiedzieć, a ja jak zwykle boje się jak 150! Mój niepokój nie tylko wiąże się z wielkością pęcherzyka, ale i z tym, że nie mam prawie wcale objawów ciąży, i do tego czuję się jakaś niewyraźna. Mam kaszel i tak jakoś lekko chora jestem.
Czy to nie zagraża dziecku i znowu nie..., a dodam, że w tamtej ciąży też byłam chora w 6 tygodniu. Jak wzmocnić odporność, czy to, że jem czosnek, nie zaszkodzi dziecku, a mi pomoże?
Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź!

Witam serdecznie,
należy pamiętać, że każda infekcja teoretycznie może stanowić zagrożenie dla ciąży. Jeżeli jest to tylko niewielkie przeziębienie, nie powinno to wpłynąć na ciążę.
W tej sytuacji może Pani jeść czosnek. Nie zaszkodzi to dziecku. Ponadto herbata z cytryną, sokiem malinowym oraz odpoczynek.
Proszę o sobie zadbać i być dobrej myśli.
Pozdrawiam