Czy lamotrygina będzie skutecznie wspomagać walkę z depresją?

Witam. Jestem pod opieka lekarza który przypuszcza a nie stwierdza chad. Mam przypisany kwas walproinowy oraz fluanxol. Ciezko jest mi sie z tym zgodzić ponieważ nigdy nie miałem żadnej manii ani hipomanii.. wydaje mi sie ze mam zwykła depresje. Odstawiamy wspólnie te leki bo na kwasie nie moge schudnąć a dzięki niemu przytyłem 10kg. Lekarz chce mi przypisać lamotrygine. I teraz moje pytanie: czy sama lamotrygina pociągnie depresje czy warto dodać to tego jakieś ssri? Pozdrawiam

Witam,
jeśli to CHAD to wytyczne towarzystw psychiatrycznych zalecają jedynie stabilizatory nastroju. Każą unikać leków przeciwdepresyjnych. Lamotrygina jest dobrym wyborem, bo ona zapobiega fazom depresyjnym. Pozdrawiam.