Czy lampa Led może źle wpłynąć na wzrok dziecka?

Dzień dobry. Mój prawie dwuletni syn jest zafascynowany lampami i zdążyło mu 3-4 razy chwycić nocną lampkę LED i spojrzeć prosto w źródło światła. Mam pytanie czy mogę się obawiać, że może mieć to wpływ na jego uszkadzanie wzroku (zwłaszcza plamki żółtej czy siatkówki)?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli te sytuacje nie będą się często powtarzać to prawdopodobnie nie wpłynie to negatywnie na jego wzrok. Pozdrawiam.