Czy laser IPL jest skuteczny i pomoże?

Witam, mam problem z trądzikiem różowatym (rumień przemijający), stosuje różnego rodzaju dermokosmetyki z różnym skutkiem, dowiedziałem się że istnieje laser IPL, czy laser jest skuteczny i pomoże?

Lek. Tomasz Budlewski

zależy od stopnia nasilenia zmian, i zawsze zabiegi tego typu powinny być pod ścisłym okiem lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej.

Dzień dobry,

Po pierwsze IPL nie jest laserem, tylko urządzeniem emitującym rozproszoną wiązkę świetlną. Z racji na większą precyzyjność oraz moc zdecydowanie bardziej polecam laser np. Gemini, który posiada 2 długości fal: 532 nm and 1064 nm. Dzięki temu możliwe jest oddziaływanie na struktury położone na różnej głębokości i o różnym kolorze. Ważną rolę odgrywa również pielęgnacja domowa cery z trądzikiem różowatym.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, decydując się na zabieg, powinna kierować się Pani nie tyle wyborem samego urządzenia, co technologii w nim zamkniętej. Do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). IPL nie jest laserem, przez co generowane przez urządzenie światło nie wykazuje takiej selektywności i precyzji jak światło laserowe. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.