Czy laser IPL może spowodować nawrót trądziku?

Witam. skończyłem kuracje izotekiem. Czy jeżeli po 6 miesiącach zrobie sobie laser IPL na zamknięcie naczynek i rumień , to czy przez ten laser trądzik nie wróci??

IPL nie jest laserem!
Po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej należy udać się na konsultację do dermatologa i prowadzić leczenie (profilaktykę), ponieważ trądzik jest chorobą przewlekłą z tendencją do nawracania.

Dzień dobry
IPL to nie laser. Terapia IPL-em czy laserem nie spowoduje nawrotu trądziku, może nawet zapobiec tworzeniu się zmian trądzikowych ze względu na niszczenie bakterii przez promieniowanie takiego urządzenia. Szczególnie skuteczny jest IPL / laser emitujący zakres światła niebieskiego i/lub zielonego (KTP).
Pozdrawiam