Czy laser Light Sheer przy depilacji pach lub bikini nie szkodzi na węzły lub jajniki?

Dzień dobry,mam pytanie czy laser Light Sheer przy depilacji pach lub bikini nie szkodzi na węzły lub jajniki?czy możw coś uszkodzić?np jeśli wiązka hest zbyt długa czy zle ustawiona. Czy jest jakies badanie aby sprawdzić czy z jajnikami wszystko ok po tej depilacji?(zostalam poparzona ostatnio w okolicah bikini)

Dzień dobry,

Light Sheer jest laserem diodowym a więc działa na melaninę czyli pigment występujący we włosie (oraz w skórze, gdy jest ona opalona mamy go wtedy więcej). Nie istnieje możliwość poparzenia jajników, ponieważ wiązka laserowa zostaje pochłonięta wcześniej przez barwnik i nie dociera tak głęboko. Poparzenie może świadczyć o źle dobranych parametrach zabiegowych jak i o zażywaniu przez pacjenta leków światłouczulających (w tym również herbat ziołowych), które mogą wywołać taką reakcję. Proszę stosować preparaty na oparzenia np Alantan, Panthenol. Warto też skontaktować się z osobą wykonującą zabieg.

Pozdrawiam serdecznie.