Czy laserowe zamykanie naczynek pomoże coś na napadowe czerwienienie się?

Pod wpływem emocji czy stresu moje policzki robią się purpurowe. Kiedy szybciej wracały do normalnego stanu, ale od jakiś 2 lat proces ten jest wolniejszy i widzę, że nie znika do końca. Czy laserowe zamykanie naczynek pomoże coś na napadowe czerwienienie się pod wpływem stresu czy emocji? :( Odbiera mi to pewność siebie i z wielu rzeczy rezygnuje :( Pozdrawiam

Dzień dobry

Prawdopodobnie ma Pani osobnicze predyspozycje do rumienia i kruche naczynia krwionośne. Trudno mi odpowiedzieć na Pani pytanie bez obejrzenia skóry - jeśli na twarzy są widoczne popękane naczynia to warto je zamknąć ( dobrze sprawdza się IPL). Jeśli jednak Pani problem dotyczy raczej rumienia to należy wzmocnić naczynia krwionośne dzięki czemu pozbędzie się Pani napadowego czerwienienia się twarzy.

serdecznie pozdrawiam

IJ

Zabieg zamykania powierzchownych naczyń może Pani pomóc choć nie zlikwiduje do końca problemu. Z reguły jest to cykl zabiegów, bo po jednym efekt będzie niezadowalający.