Czy latem mogę stosować balsamy?

Witam! Mam pytanie odnośnie stosowania kosmetyków w zbliżającym się lecie. Czy latem mogę stosować balsamy Boję się żeby nie pojawiły się przebarwienia skórne, bądź jakieś zmiany, które później trudno zwalczyć. Wiem, że kosmetyki nie powinny zawierać m.in kwasu mlekowego o wysokim stężeniu czy kwasów owocowych. Nie ma, bądź ja nie znalazłam w sieci dokładnego wypisu tego typu substancji wykorzystywanych w kosmetykach, trzeba mieć głębszą wiedzę na ten temat. Dlatego więc proszę o odpowiedź czy mogę używać tych paru kosmetyków i czym się kierować przy zakupie innych w m.in tej dziedzinie. Jeszcze jedno pytanie odnośnie stosowania kosmetków na cellulit latem np. czy nie wystąpią żadne zmiany np. pod wpływem słońce jak przy kosmetykach na rozstępy. Z góry dziękuję serdecznie za udzieloną mi radę. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Balsamy nie zapobiegają powstawaniu przebarwień czy zmian skórnych- ich celem jest nawilżenie skóry. Aby chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi (które są odpowiedzialne za powstawanie zmian barwnikowych oraz nowotworowych) należy stosować kremy z filtrem SPF50+. Najlepiej takich dermokosmetyków szukać w aptekach.

Pozdrawiam serdecznie.