Czy leczenie Betaferonem wymaga robienia rezonansu magnetycznego głowy?

Dzień dobry, chciałam się dowiedzieć, czy leczenie Betaferonem wymaga robienia rezonansu głowy RM głowy) w każdym roku leczenia? Za odpowiedź z góry dziękuję. Z poważaniem Joanna P.

Witam serdecznie,

O tym jakie badania i jak często są wykonywane u pacjentów z SM leczonych Betaferonem decyduję lekarz neurolog. Jeśli zaleca badanie MRI głowy raz do roku w trakcie leczenia to proszę się zastosować do jego zaleceń.
Proszę się nie obawiać badania MRI (pot. rezonans magnetyczny) ponieważ badanie to nie wykorzystuje do obrazowania promieniowania rentgenowskiego tak jak np. badanie TK, tylko zjawisko rezonansu magnetycznego, które jest bezpieczne dla zdrowia.
Jeśli ma Pani pytania to sugeruję porozmawiać ze swoim lekarzem neurologiem.

Pozdrawiam.