Czy leczenie grzybicy zacząć podczas miesiączki?

Mam zapalenie pochwy, a konkretniej infekcję grzybiczą. Mój lekarz przepisał mi maść macmiror oraz tabletki doustne flucofast, które stosować mam przez 2 tygodnie, następnie przyjmować mam probiotyki (provag i lactovaginal). Jednak za 2 dni zaczyna mi się miesiączka, a ja nie zapytałam, co mam robić - przyjmować leki doustne, a poczekać z maścią, czy czekać ze wszystkim do końca okresu? A jeżeli brać tabletki od razu, to czy czekać później z probiotykami do zakończenia kuracji maścią, czy nie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Leki doustne zacząć od razu, maścią smarować do czasu pojawienia się miesiaczki, probiotyki po miesiączce.
Pozdrawiam