Czy leczenie kanałowe jest niebezpieczne?

Witam mam bardzo ważne pytanie dotyczące zęba chodzi mi dokladnie o to że mam zatrutego zęba gdyż czeka mnie leczenie kanałowe.ale naczytałam się że leczenie kanałowe jest niebezpieczne gdyż mogą prowadzić póżniej do wielu chorób mózgu serca itp że takie leczenie jest nawet rakotwórcze!!! pomocy ja nie chce przez ząb później chorować na raka czy coś! bo czytałam że do zatrucia zęba jest używana substancja toksyczna dla organizmu!proszę pomóżcie czy faktycznie tak jest czy mam czego sie obawiać

Nie stosuje się w leczeniu nic niebezpiecznego dla zdrowia, przeciwnie zaniechanie leczenia stanów zapalnych może prowadzić do poważnych chorób.
Nie leczone stany zapalne zębopochodne mogą mieć wpływ na powstawanie chorób naczyniowych , układu krążenia , układu nerwowego czy nerek.

Proszę Pana, leczenie przeprowadzone zgodnie z zasadami i z zastosowaniem dopuszczonych do leczenia materiałów na pewno nie jest dla Pana groźne.
Adam Ziemlewski

O matko !! A skąd Pani czerpie taką wiedzę ?? Zawsze powtarzam pacjentom by nie próbowali się diagnozować w internecie.
Leczenie kanałowe jest niezbędne w przypadku chorób miazgi czy tkanek okołowierzchołkowych zęba. Przyznam , że nie wyczytałam nigdzie , że jest niebezpieczne i rakotwórcze. Nieleczone zęby ze zgrzelą , martwicą miazgi, stanem zapalnym tkanek okw są potencjalnym ogniskiem zakażenia. Dlatego NALEŻY je leczyć kanałowo by zapobiec powikłaniom.
Co do środków używanych do "zatrucia" zęba : w/g aktualnej wiedzy staramy się usuwać miazgę w znieczuleniu, bez uprzedniego zatruwania. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Wszystkie preparaty są na bazie paraformaldehydu i odchodzimy od stosowania ich. Proszę jednak nie wpadać w rozpacz i przerażenie, bardzo długo były stosowane i nie słyszałam by ktoś zachorował z tego powodu na raka . Proszę zaufać swojemu lekarzowi i nie sprawdzać go w internecie.. W przypadku braku zaufania doradzałabym raczej zmianę lekarza niż internet.

Nowoczesne leczenie kanałowe nie jest niebezpieczne. Jest to jedyna szansa na uratowanie zęba i zachowanie go w łuku przez długie lata. Nie powinno się jednak zatruwać zęba, jest to stary sposób leczenia kanałowego. Nowoczesne leczenie odbywa się podczas jednej wizyty pod mikroskopem w miejscowym znieczuleniu.

Proszę nie wierzyć w takie teorie, nie mają nic wspólnego z prawdą. Do wielu groźnych chorób i powikłań może prowadzić, ale zaniedbanie choćby próchnicy, szczególnie w jej zaawansowanej fazie rozwoju. Jeśli ubytek sięgnie miazgi, czyli żywej, unerwionej części zęba, to ząb wymaga leczenia kanałowego, który ma go uchronić przed ekstrakcją, a cały organizm przed ewentualnymi powikłaniami braku leczenia. Pamiętajmy, że próchnica to ognisko zapalne w organizmie, które nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie ogólne. Leczenie endodontyczne jest coraz bardziej nowoczesne (np. możliwość wyleczenia zęba pod mikroskopem podczas 1 wizyty), bezbolesne (zawsze istnieje możliwość znieczulenia zęba, tak by Pacjent nie czuł bólu) i w wielu wypadkach po prostu niezbędne.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl