Czy leczenie kanałowe w ciąży jest bezpieczne?

Witam, jestem w 5 tygodniu ciąży. Okazało się wcześniej ze mam poważną prochnice na górnej 6:( miałam ja zaczęła robiona, pod znieczuleniem bo bolał i był stan zapalny. Obecnie mam truciznę w nim i muszę mieć leczenie kanalowe... czy to bezpieczne dla dziecka.? Biorę progesteron na pottzymanie ciąży bo jestem po poronieniu już jedynym i problemach z zajciem. Martwię się bo nie wiem czy mam robić samba czy nie:/

Myślę, że nie ma Pani trucizny w zębie tylko lek. Leczenie jest konieczne . Nie leczony ząb może być przyczyną zakażenia całego organizmu. pozdrawiam

Leczenie kanałowe jest bardziej inwazyjnym zabiegiem niż standardowe leczenie zęba, ale z drugiej strony głęboki ubytek stanowi źródło bólu i ognisko zapalne, czego lepiej unikać w trakcie ciąży. Podczas leczenia dentysta może podać znieczulenie czyste, czyli takie pozbawione składników potencjalnie ryzykownych dla zdrowia rozwijającego się dziecka. Większość zabiegów, które wykonuje się u dentysty, są dozwolone również u kobiety w ciąży (zabronione m.in. wybielanie zębów), choć oczywiście w przypadkach, kiedy ciąża jest ciążą zwiększonego ryzyka, warto taką sytuację omówić z ginekologiem oraz stomatologiem. Zakładam, że skoro tak zadecydował dentysta wiedząc, że jest Pani w ciąży, to warto mu zaufać.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl