Czy leczenie naturalne powstrzyma stłuszczenie wątroby?

Witam. Mam kolege ktory ma problemy z watroba i podejrzewam ze to moze byc stluszczenie watroby. Od alkocholu. Ogolnie wiem ze dieta bedzie obowiazkowa i czy leczenie naturalne moze powstrzymac dalszych powiklqn. Prosze o podpowiedz na gmaila. Czy

Witam serdecznie
alkoholowe stłuszczenie wątroby również "leczymy" dietą. Przede wszystkim należy ograniczyć tłuszcz i prowadzić zróżnicowaną dietę. W zależności od nasilenia choroby i wydolności wątroby, w cięższych przypadkach stosujemy dietę łatwo strawną, z ograniczeniem błonnika. Nie mniej jednak należy pamiętać że to właśnie udział warzyw w diecie jest niezbędny. Warzywa i owoce zawierają składniki pochodzenia roślinnego które wywierają regeneracyjny wpływ na nasz organizm.
Życzę powrotu do zdrowia.
Zapraszam również na indywidualne konsultacje.
Klinika Dobrego Dietetyka w Sosnowcu.
Pozdrawiam
Agnieszka Stachura-Kapusta